Och man inte alls får dricka eller äta det…
Då tar man fram detta istället;
Quark/Kvarg.
2 msk av naturell smak
1 msk av vanilj
1 halv näve valnötter
och lite ringlad honung
Faktiskt betydligt godare än vad jag hade tänkt mig.
Det funkar som bra kvällsmat. Kan även blanda i lite havregryn för att få en mer
mättande effekt.
Till det dricker jag Manasul.
Ett te som denna tjejen introducerade mig till . Man kan ju säga att vi inte har samma effekt..
Här hittar du hennes inlägg om teet.
Skeptisk som tusan men det drar verkligen igång tarmarna.
Gäller att inte ha för mycket planerat dagen efter då det kan bli ett jäkla springande på toaletten. Det är olika från person till person. Visa får effekt redan efter några få timmar.
Jag kör det som en liten detox då och då.
Har annat att göra än att sitta på toaletten…..Bajste kallas det här hemma 😉
Lite mer info om teet.
Har förstått att det är betydligt dyrare i Sverige än i Spanien.
Vill någon ha så hojta till, jag kan ta beställning och skicka hem.
” Manasul är ett Te som är speciellt framtagen för att hjälpa dig att gå ner i vikt och få igång kropp och mage. Manasul bantningste är både gott, enkelt och utrensande, samtidigt som det hjälper dig att gå ner i vikt.
Manasul är så effektivt att det på många håll runt om i Europa säljs på apotek. Det unika innehållet i manasul rensar ut slaggprodukter och sätter igång tarmfunktionen. Effekten låter sig inte vänta och redan när första koppen Manasul efter ett par timmar har passerat systemet märker du dess verkningar. Tack vare att Manasul verkligen fungerar har det genom mun-till-mun-reklam blivit det mest sålda viktminsknings- och detoxteet i Europa och Sverige.
• Hjälper dig gå ner 3-6 kilo extra i månaden
• Rensar ut slaggprodukter och rengör kroppen
• Sätter igång tarmfunktionen
• Får din kropp att enklare ta upp näring
• Enkelt, säkert och smakar gott
Övrigt om Manasul
• Manasul är speciellt framtagen för att hjälpa dig att gå ner i vikt snabbt och enkelt
• Manasul har funnits länge i Spanien och är ett välbeprövat bantningsté som är mycket omtyckt då det verkligen tycks fungera effektivt.
• Manasul är inte bara en bantningsprodukt utan den kan även rensa kroppen på gifter och kan hjälpa till vid förstoppning eller trög mage”
Japp, nu vet ni vad jag ska göra mellan möten och målning imorgon 😉
kram jess
Du menar kanske dl istället för msk på kvargen? Inte mycket annars
Nopp, 2 msk….här äts inte mycket……totalt 3 matskedar alltså:-)
Nä det var inte mycket att hänga i julgranen. Inte konstigt du går ner i vikt. Ta inte för många kilon bara. Kram
Tycker faktiskt att det är ganska gott 🙂
Men det är klart, när man bestämt sig för att inte äta, så vill man ändå mer 😉
Kram N
Jag är intresserad av Manasul och skulle vilja testa det 🙂 Vad skulle det kosta med allt om du skulle hjälpa mig att få hit det till mig i Skåneland 😉 ?
Kram
Hej Ani , jag har varit och handlat idag. Mailar dig till din hotmail. Kram Jess
Hej
Vart kan man köpa detta te i Spanien?
Vi åker ner i april igen, så då ska jag passa på att inhandla detta.
Kram och tack för en givande blogg
//annica
Hej Annica, jag tror det är i hälsobutik istället för apotek. Jag kollar med Rebecca och återkommer 🙂 Kram och hoppas ni får det bra när ni kommer ner
/Jess
Hej igen, absolut på apoteket, har precis varit och handlat nytt 🙂
/Jess
Tusen tack 😉
Själv har jag inte druckigt ngt alkoholhaltigt på eevigheter. Man kanske skulle köpa lite bubbel till helgen. Ahhhh.
kramis
http://mickandialog.wordpress.com
JAG SPÅR DIG
Hej jag vill så gärna få tag i manasulte. Kan du hjälpa mig? Mvh Jessica
Hej Jessica,
absolut, maila mig; jessie_holmberg@outlook.com